Ciekawa zabawka interaktywna

Ciekawa zabawka interaktywna

Wielu rodziców ma dylemat przed wyborem idealnej zabawki dla swojego dziecka, gdyż w sklepach znajdziemy ich naprawdę spory wybór. Nie każda się nadaje dla naszego malucha i nie wszystkie spełniają nasze wymagania.

Jaką wybrać zabawkę interaktywną?

zabawki interaktywne dla dziewczynkiMałe dzieci nie wymagają wielu zabawek, bo najwięcej rozrywki im dostarcza obecność rodzica i wspólnie spędzony czas. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej zaczyna się interesować światem i otaczającymi go przedmiotami. Około półroczne dziecko będzie ciekawe przedmiotów, które spełniają wiele funkcji, są kolorowe i wydają dźwięki. Jeżeli mamy córkę, to zabawki interaktywne dla dziewczynki z pewnością znajdziemy w każdym sklepie z zabawkami. Są to najczęściej lalki, lub misie z wbudowanymi czujnikami ruchu i głosu. W różnych częściach na ciele, mają oznaczone w kolorowy sposób miejsca, gdzie po naciśnięciu zabawka wydaje dźwięk, lub wykonuje jakąś sekwencje ruchów. Dziewczynki lubią zwierzątka, więc przeróżne interaktywne pieski, czy kotki z pewnością przypadną im do gustu. Świetnym pomysłem na interaktywny prezent, jest jakiś instrument muzyczny w formie zabawki. Może to być pianino z kolorowymi klawiszami i mnóstwem przycisków uaktywniających przeróżne funkcje. Taka zabawka również mówi do dziecka i zachęca do zabawy przez naciskanie różnych miejsc na jej powierzchni. Takie produkty rozwijają u dzieci wiele nowych funkcji w mózgu i uczą ciągu przyczynowo – skutkowego. Taka zabawka ucieszy nie tylko dziewczynki, ale też małych chłopców.

Interaktywną zabawkę znajdziemy prawie że w każdym sklepie zabawkowym. Jednak przed zakupem trzeba ją dokładnie sprawdzić, czy aby na pewno będzie odpowiednia dla etapu rozwojowego naszego malucha. Nie może ona być zbyt skomplikowana, gdyż może zniechęcić maluszka do zabawy.