Dlaczego warto zastanowić się nad kursami wspinaczkowymi

Dlaczego warto zastanowić się nad kursami wspinaczkowymi

Jako dziecko zawsze uwielbiałem wspinać się po górach. Chciałem wtedy zdobywać jak najwyższe szczyty, lecz z wiadomych powodów nie byłem dopuszczany do prawdziwej wspinaczki po stromych ścianach gór. Już jako dorosły człowiek postanowiłem zdobyć odpowiednie ku temu kompetencje i umiejętności.

Postanowiłem rozejrzeć się za kursami wspinaczkowymi

kursy wspinaczkoweIdąc za zdrowym rozsądkiem, uznałem, że najlepiej będzie pobrać wiedzę od profesjonalistów. Wyszukałem najbliższe kursy wspinaczkowe w mojej okolicy, używając Internetu, i wziąłem urlop w pracy, by się na takowy zapisać. Po udaniu się w miejsce kursu zapoznałem się z trenerem i współuczestnikami. Na początku nauczania dostaliśmy polecenie, by poćwiczyć nieco na ściance wspinaczkowej. Miała to być nauka oraz test wytrzymałości przed wspinaczką w prawdziwe góry. Sprawdzian ten okazał się czystą przyjemnością i małym wyzwaniem – przeszedłem go bez większych problemów. Zaskoczeniem okazało się dopiero pójście w prawdziwe góry. Zrozumiałem wtedy, że kursy wspinaczkowe to konieczność dla każdego amatora górskich eskapad. Ilość wiedzy, którą trzeba przyswoić, choćby z zakresu warunków atmosferycznych, jest dość duża i może ocalić zdrowie i życie. Z asekuracją prowadzącego udało mi się zdobyć swój pierwszy szczyt, nie korzystając z wyciągu turystycznego. Duma rozpierała moje serce, a pasja do wspinaczki została jeszcze bardziej we mnie umocniona. Od tej pory staram się regularnie wspinać na szczyty.

Oprócz tego bardzo cenię sobie poznanych podczas kursów ludzi. Każdy z nich okazał się być świetnym człowiekiem, a z niektórymi przyjaźnię się do dzisiaj. Jednak nie ma to jak znaleźć się w gronie osób o podobnych zainteresowaniach i razem realizować swoje marzenia. Teraz jestem stałym bywalcem wspinaczek i kursów na coraz wyższe szczyty.

Następny wpisRead more articles