Drewniane place ze zjeżdżalniami

Drewniane place ze zjeżdżalniami

 

Dzieci już od najmłodszych lat powinny spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Aktywnie spędzany czas niesie za sobą dużo korzyści. Przede wszystkim jest zdrowy dla dzieci, ponieważ dzięki temu, że dziecko dużo się rusza, to nie ma później problemów ze zdrowiem w postaci otyłości. Jedną z ciekawszych form rozrywki na świeżym powietrzu dla dzieci są place zabaw.

Plac wykonany z drewna

drewniany plac zabaw ze zjeżdżalniąKażdy z nas widział te nowoczesne place zabaw, które wykonane są z metalu i tworzyw sztucznych. Faktycznie, wyglądają one naprawdę dobrze, ale nie mają tego uroku. Taki tradycyjny drewniany plac zabaw ze zjeżdżalnią robi dużo lepsze wrażenie. Dużą zaletą tego typu placów zabaw jest to, że są one dużo tańsze w budowie i łatwiejsze w konserwacji. Konserwacja takiego placu zabaw jest dziecinnie prosta, ponieważ wystarczy, że co jakiś czas pokryjemy wszystkie urządzenia służące do zabawy na placu zabaw dobrym impregnatem do drewna. Dwie warstwy takiego impregnatu co kilka lat załatwiają całą sprawę. Zabawki po wyjeździe z fabryki są bardzo dobrze zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, więc taka skromna renowacja co kilka lat będzie wystarczająca. Tego typu place zabaw posiadają wszystkie niezbędne atesty, więc mamy pewność, że są one w stu procentach bezpieczne dla dzieci. Taki atesty uprawniają nas do oddania placu zabaw do użytku publicznego.

Decydując się na budowę takiego placu zabaw, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze musimy mieć działkę, na której taki plac zabaw będzie mógł stanąć, po drugie musimy kupić wszystkie zabawki, następnie umocować je solidnie w ziemi, a na końcu wyłożyć czymś całe obejście dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę wyliczając cenę takiego placu zabaw.