Jak konserwować części pługów?

Jak konserwować części pługów?

Jeśli chodzi o pługi, każdy rolnik wie, że wymagają one corocznej konserwacji. Jednak wielu zastanawia się, który produkt jest najlepszy do konserwacji. Jest wiele olejów, a także innych środków, czasem niekonwencjonalnych, aby zadbać o sprawność tego narzędzia rolniczego. Ja mogę opowiedzieć o moim sposobie, który sprawdza się każdego roku i ogółem działa bardzo dobrze. Chodzi o wykorzystanie ropy naftowej.

Zakonserwowane części w pługach

części do pługówPługi są bardzo ważne, ponieważ tylko dzięki nim rolnik ma pewność, że będzie mógł odpowiednio użyźnić glebę. Części do pługów najlepiej jest konserwować za pomocą zwykłej ropy naftowej. Nie wydziela ona nadmiernych oparów, dlatego nie jest aż tak łatwopalna jak benzyna. Za to posmarowane pługi na pewno nie będą miały bezpośredniego kontaktu z wodą. Ta cienka warstwa ropy pozwoli zachować części naszego narzędzia w bardzo dobrym stanie. Jeszcze innym sposobem, aby części do pługów były w dobrym stanie jest wykorzystanie przepalonego oleju silnikowego. Najlepiej smarować na początku sezonu, jak i pod jego koniec, przed zimą. Te substancje nie zamarzną, a lemiesz w pługu nie zostanie zaatakowany przez korozję oraz rdzę. Według mnie warto jest się nad tym zastanowić – zwłaszcza, że opisane przeze mnie środki są bardzo tanie i znane już od wielu lat w konserwacji maszyn rolniczych. Bardzo gorąco polecam to rozwiązanie.

Części tego urządzenia nie mogą stracić swojej wytrzymałości. Wiadomo, że pług a bezpośredni kontakt z glebą. Dodatkowo podczas pracy z nim narażony jest na wiele przeciążeń. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ jest to sposób na to, byśmy uniknęli problemów z pługiem. Zdecydowanie polecam ropę naftową oraz olej silnikowy. Wielu starszych rolników powie dokładnie to samo na ten temat.