Motor trzykołowy dla dziecka

Motor trzykołowy dla dziecka

Dzieci uczą się chodzić najczęściej w wieku około dwunastu miesięcy i każdego dnia doskonalą nową umiejętność. Wszelkie rowerki, czy motorki, mogą bardzo pomóc maluchom w szybszym rozwijaniu tej umiejętność, dlatego warto je kupować dzieciom. 

Od ilu lat są dostępne trzykołowe motory? 

motor trzykołowy na akumulatorJeżeli chcemy kupić maluchowi bezpieczny pojazd, który pomoże mu wzmocnić mięśnie nóg i dostarczy sporo wrażeń, to najlepszy będzie rowerek biegowy. Kiedy dziecko już opanuje technikę chodzenia i będzie to robiło stabilnie, łącznie z bieganiem, to można zakupić dla niego motor trzykołowy na akumulator. Jest to pojazd, który nie rozpędza się do dużych prędkości, bo może jechać zaledwie około pięć kilometrów na godzinę, ale dla trzyletniego dziecka jest to wystarczająca prędkość. Maluch może nim samodzielnie prowadzić, ponieważ na kierownicy znajdują się niezbędne przyciski, a pedał gazu jest zaraz pod stopą. Dzieci mogą na nim jechać odpychając się nóżkami, lub korzystając z akumulatora, kładąc stopy na małych podestach. Motor jest bardzo zwrotny, łatwy w prowadzeniu i co najważniejsze jest bezpieczny, gdyż posiada niezbędne certyfikaty jakości. Modele motorów posiadają pedał gazu, bieg do przodu, efekty świetlne i dźwiękowe oraz automatyczny hamulec, który działa po zdjęciu stopy z pedału gazu. Dodatkowo do pojazdu jest dołączone prawo jazdy z miejscem na zdjęcie i dane dziecka oraz zmywalna tablica rejestracyjna 3D, na której można napisać imię dziecka. Z zaleceniami producenta, motor jest przeznaczony od 3 – go roku życia. 

W sprzedaży znajdziemy sporo modeli motorów trzykołowych dla dzieci, jednak będą się one różniły wyposażeniem i funkcjami. Dobrej klasy pojazd będzie kosztował kilkaset złotych, ale będą to dobrze zainwestowane pieniądze.