Pojazd elektryczny dla dziecka

Pojazd elektryczny dla dziecka

  • Post Author:
  • Post Category:Rodzina

Wszystkie zabawki, które się samodzielnie poruszają, na dłużej skupiają uwagę dzieci. Kilkuletnie dzieci potrafią już dobrze jeździć na rowerze, hulajnodze, ale z pewnością spodoba im się pojazd, który samodzielnie się porusza, bez użycia siły.

Jak wygląda pojazd elektryczny dla dziecka?

pojazdy elektryczne dla dzieciWiększość zabawek, czy sprzętów z jakich korzysta dziecko, wymaga użycia siły rączek, lub nóżek. Jeżeli maluch zabiera je na spacer, to może się po jakimś czasie zmęczyć i trzeba będzie je nieść za dziecko. Alternatywą są pojazdy elektryczne dla dzieci, które są zasilane na akumulator. W sklepach najczęściej można spotkać elektryczne samochodziki, motory, traktory, czy hulajnogi. Jednak najczęściej są wybierane samochody, ponieważ są najbezpieczniejsze i są stabilne. W samochodzikach znajdują się dwa fotele, dla kierowcy i pasażera, a każdy posiada swój pas bezpieczeństwa. Sterowanie takim pojazdem jest bardzo proste i wymaga jedynie krótkiego treningu. Maluch musi nauczyć się obsługiwać kierownicę i pedał gazu, ponieważ przyciski na kierownicy decydują o tym, czy jedzie się do przodu, czy do tyłu. Pojazd elektryczny może się rozpędzić do niewielkich prędkości i maksymalnie może to być kilka kilometrów na godzinę. Akumulator ma niewielkie rozmiary i jest najczęściej schowany pod siedzeniem. W pełni naładowany, pozwala na przejechanie nawet kilkunastu kilometrów. Niektóre modele pojazdów elektrycznych, mają wbudowane głośniki i można w nich słuchać wgranej muzyki, przez co jazda jest jeszcze przyjemniejsza.

Zakup takiego pojazdu nie jest tanią inwestycją, ponieważ najtańsze modele możemy kupić za około trzysta złotych. Oczywiście zawsze można szukać używanych samochodzików, motorów, czy innych pojazdów na portalach aukcyjnych w internecie.