Sztukateria wewnątrz domu

Sztukateria wewnątrz domu

Każdy ma inne wyobrażenie na temat swojego domu ze snu – jedni preferują małe i skromne domki z mnóstwem ozdób w każdym pokoju, inni woleliby, by ich dom przypominał ogromną posiadłość z dużą przestrzenią. Niemniej, w każdym rodzaju domów sprawdzi się niezastąpiona sztukateria.

Tchnienie antyku zamknięte w nowoczesnej sztukaterii

sztukateria nmcZapewne większość z ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w starożytności królowały ozdobne freski i gzymsy ozdabiające kolumny i ściany. W dzisiejszych czasach sztukateria nmc proponuje wiele rozwiązań do ozdobienia wnętrza domu lub mieszkania oraz do przykrycia niedoskonałości na przykład, do zasłonięcia dziur w ścianach czy kabli. Mieszkańcy najczęściej wybierają ozdobne listwy przypodłogowe, sufitowe oraz naścienne, które imitując dawne elementy ozdobne, bardzo skutecznie odwracają uwagę od problemu. Niektóre z elementów sztukaterii mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak wbudowane lampy led świecące jasnym, nierażącym światłem. Połączenie listew z samo włączającymi się światłami, gdy tylko ktoś obok nich przechodzi to najlepsze rozwiązanie w mało użytkowanych przestrzeniach, do których wchodzimy okazyjnie i na chwilę. Gipsowe ozdoby mogą przyjąć różne formy i dlatego nie trudno przyozdobić salon w kwiaty lub ślimaki zrobione ze styropianu lub gipsu. Niezależnie jakie będą, nawet zwykłe, białe kolumny i listy są pięknymi przykładami sztukaterii. Niektóre z elementów można zrobić samemu, jeżeli ma się przepis na stworzenie mocnej i trwałej sztukaterii.

Niezależnie czy decydując się na zakup kolumny, półkolumny, listwy czy głowicy do kolumny kierujemy się jej walorami estetycznymi, czy może chcemy po prostu zakryć mankamenty – warto przemyśleć decyzję, by nie przepłacić za nie wart swojej ceny produkt.